Elimde Hamur Kafamda Dünyalar Var – Özlem Açar

Kitap yazarın eşi ile olan tanışması ile başlıyor, nişanlılık, düğün evresi, ilk ve ikinci çocuğun dünyaya gelmesi ile devam ediyor. Bunların hepsini anlatırken mizahi bir dil kullanmış. Kadın olmak, bir şeyleri başarma istedi, bu isteği baltalayan dış güçler ve iç sesler ile mücadelesini çok keyifli bir biçimde anlatmış.

Hayat şartlarının bize sunduklarını ile hiç bilmediğimiz bir hayata giriş yaparken uçurumdan atlamak gibi Özlem’in yazdıkları. Hamilelik ve çocuk doğduktan sonra yazdıklarını bende yaşadım. Özellikle “Anne Kınama Dedektörü” olarak anlattığı bölümde kendimden çok şeyler buldum👌

Dijital çağın kendini aşması ile artık iki hayatımız var. Biri pijamalı saç baş dağınık veletlerin arkasından koştuğumuz, yaşama kafa tuttuğumuz gerçek hayat diğeri ise istediğimiz görsellerle ve cümlelerle süslediğimiz bizim istediğimiz gibi şekillendirip size göstermeye çalıştığımız sosyal medya hayatı. İşte yazar bunu çok güzel açıklamış. Bu ortamlardaki fotoğrafları, acımasız yorumları, hava da uçan yakalayamadığımız fiyatları ve daha nicelerini anlatmış. Annelik serüveni, bir şeyler başarma isteği, içindeki çizim ve yazma tutkusunu da eklemiş satırlarına.

Gerçekleri mizahi bir dille yazdığı, gülümseten zaman zaman hüzünlendiren kitabı benim için çok keyifliydi. Evlenmek ya da anne olmak hayallerinizden vazgeçmek demek değil diyor Özlem, yeter ki isteyin. Kitabı okuyunca kendisinin çizimlediği kapak illüstrasyonu da daha iyi anlıyorsunuz. Evet, benimde kafamda dünyalar var diyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Elimde Hamur Kafamda Dünyalar Var – Özlem Açar için yorumda bulun

    Elimde Hamur Kafamda Dünyalar Var – Özlem Açar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Elimde Hamur Kafamda Dünyalar Var – Özlem Açar için ilk yorumu yapabilirsin.