Liseden Arkadaşlar – Selçuk Aydemir

Hemşom Selçuk Aydemir’in “Liseden Arkadaşlar” kitabı #okudumbitti. Çalgı Çengi ile tanıştığımız ve Ahmet Kural-Murat Cemcir ikilisiyle birlikte muhteşem projelere imza atan Selçuk Aydemir, ilk kitabı “Mahalleden Arkadaşlar”daki kahramanların lise macerasını da bu kitapta toplamış. Başrolde kendisi olan yazarımız, çocukluk arkadaşlarıyla birlikte lisede de maceradan maceraya atılarak gülmekten karnımıza ağrılar saplıyor. Güldürmenin gerçekten çok zor bir sanat olduğunu düşünenlerdenim. Hele ki benim gibi Kemal Sunal, Şener Şen, Adile Naşit, İlyas Salman gibi yıldızlarla büyüyen Hababam Sınıfı jenerasyonuna komedi dalında kendini beğendirmek gerçekten zor. Selçuk Aydemir bence bu işte çok başarılı oldu ve Düğün Dernek, Kardeş Payı, İşler Güçler gibi yapımlarla da bunu ispatladı.

📚Gülmek, eğlenmek, IQ ile mizahın doğru orantılı olduğunu görmek, edebiyatın mizahla nasıl kaynaştığını bilmek isteyen herkese tavsiyemdir. Tabi önce “Mahalleden Arkadaşlar”ı okumak kaydıyla. Her ne kadar devam kitabı olmasa da kahramanları tanımak açısından elzem olduğu düşüncesindeyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Liseden Arkadaşlar – Selçuk Aydemir için yorumda bulun

    Liseden Arkadaşlar – Selçuk Aydemir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Liseden Arkadaşlar – Selçuk Aydemir için ilk yorumu yapabilirsin.