Beş Sevim Apartmanı – Mine Söğüt

Beş Sevim Apartmanı||Kitap Yorumu|
Hellöw! Öyle bir kitabın yorumuyla geldim ki hala etkisinden çıkabilmiş değilim-çıkabileceğimi de sanmıyorum- . Önce konusuna değinip sonra hemen yoruma geçmek istiyorum; Beş Sevim Apartmanı ‘nın 6 sakininin hikayelerini okuyoruz. Aslında bu apartmanda sadece onlar yaşamıyor, onlarla birlikte cinperiler de yaşıyor ve bu hikayeleri kaleme alıyorlar. Bizde bu apartman sakinlerinin hikayelerini okuyoruz. Kitap beni baştan sona etkiledi. Aslında bu apartmanda oturan kişiler birer hasta bu yüzden psikolojik yönleri fazla fazla olan bir kitaptı diyebiliriz. Önce hastanın gözünden okuyoruz sonra ise gerçeği. Bu hikayeler öyle hikayelerdi ki bir çok yerinde gözlerim doldu.

Cinperi alemi de işin içine karışınca tabii cinayetler, yalanlar, kötülükler, iyi bir şey yaptığını zannederek kötülüğe koşanlar… Kendilerini aileleri, çevreleri yüzünden başka başka kimliklere bürümüş, cinleri tepelerinde insanlar. Kitapta aile ve çevre baskısının bu psikolojik hastalıkları tetiklediği aşırı derecede gözlemlenebiliyor. Mine Söğüt ‘ün hayatımızdan gördüğümüz, duyduğumuz kareler yansıtmasıyla da kitap gerçek bir hikayeymiş gibi geliyor.-kim bilir belki gerçektir de- Yazarımızın dili de bir o kadar akıcı ve güzel ki kitaba ayrı bir estetiklik katıyor. Bence herkesin, mümkünse sakin bir kafayla okuması gereken harika bir kitaptı. Duyguların mükemmel bir şekilde okuyucuya geçtiği, harika bir kitap. Ben herkese öneriyorum. Bir sonraki yorumda görüşünceye dek… Arrivederci!
5/5🔥

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Beş Sevim Apartmanı – Mine Söğüt için yorumda bulun

    Beş Sevim Apartmanı – Mine Söğüt için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Beş Sevim Apartmanı – Mine Söğüt için ilk yorumu yapabilirsin.