Bir At Bara Girmiş

Kitabı Oyla
Favorilerime Ekle
0 kişinin favorisi
Okuduklarıma Ekle
0 kişi okudu
Okuyacaklarıma Ekle
0 kişi okuyacak

Yarım kalan öyküler, söylenmeyen sözler, beklenmedik darbeler… Kitapları otuzu aşkın dilde okunan büyük yazar David Grossman, ustaca kurguladığı bu çarpıcı metinde son sayfasına değin soluk kesen bir öykü anlatıyor ve okurunu, sahnesinde tuhaf bir adamın, Dovaleh G.’nin dikildiği komedi kulübünün kapılarından içeriye sokuyor. Dovaleh G., parlak spotların altında, onu meraklı gözlerle izleyen seyircinin karşısında hayatını temize çekiyor ve adeta bir psikiyatrın koltuğunda uzanmışçasına geçmişin loş dehlizlerine dalıyor. Ters köşelerle dolu bir gösteri bu; sahnedeki adam kendi hikâyesini anlatıyor ve bu hikâyede espriler, seyircinin suratında birer yumruk gibi, birer tokat gibi patlıyor.

Man Booker Uluslararası, Ödülü’ne layık görülen ve samimi, doğrudan anlatımıyla büyük övgü toplayan Bir At Bara Girmiş, herkesin derdinin kendine olduğu, her koyunun kendi bacağından asıldığı dünyada onca yalnızlığa rağmen görülmeye, duyulmaya, anımsanmaya duyulan ihtiyacın ve kahkaha ile gözyaşları arasındaki bir arpa boyu mesafenin romanı.

Soru su: Var olmak, bütün olmak için yeterli mi?

(Tanıtım Bülteninden)

Kapak Tasarım: Nazlım Dumlu
Mizanpaj & İç Tasarım: Çelebi Şenel
Hamur Tipi : 2. Hamur
Baskı Sayısı : 1. Basım
İlk Baskı Yılı : 2015
Sayfa Sayısı : 216
Ebat : 13,5 x 19,5
ISBN: 9786055903732

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bir At Bara Girmiş için yorumda bulun

    Bir At Bara Girmiş için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bir At Bara Girmiş için ilk yorumu yapabilirsin.