Her Şeyi Yanlış Anlayan Kedi

Kitabı Oyla
Favorilerime Ekle
0 kişinin favorisi
Okuduklarıma Ekle
0 kişi okudu
Okuyacaklarıma Ekle
0 kişi okuyacak

Behiç Ak, çocukların zengin içdünyalarını, yaşam sınırlarını genişletme isteklerini ve meraklı hallerini yansıttığı çocuk romanlarına bir yenisini ekledi. Yazıp resimlediği kitaplarında, İstanbul’un kedilerini, insanlarını ve mekânlarını eşsiz bir kurguyla bir araya getiren sanatçı, bu kez okurlarını Anadolu’da nostaljik bir çevreye, eski bir eve davet ediyor. Bir ev kedisinin hınzır zihninden, insanların ve hayvanların paylaştığı yaşam alanlarını ironik tasvirlerle ustaca donatıyor. Canlılararası iletişimin mutlaklığına ve “bir arada yaşayabiliriz” duygusuna göz kırpan bir roman.
Nazlı adındaki kedi öyle kendinden emindi ki, rüzgârın bile kendisi için estiğini sanıyordu. Tüm aile, onun kölesiydi sanki. Mimar babanın yeni projesi nedeniyle taşınacak olmalarını da üstüne alınmıştı. Oktay önce okulundan ayrılacak olmasını dert etmiş ama düşündükçe küçük bir kente taşınmak cazip gelmeye başlamıştı. Farklı bir ev, geniş oyun alanları, ilginç komşular ve yeni kurulacak hayvanat bahçesi hepsinin alışkanlıklarını değiştirecekti. Ya Nazlı Kedi’ninkileri?..

(Tanıtım Bülteninden)

Çizer: Behiç Ak
Editör: Mürey Beykan
Hamur Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 196
Ebat : 12 x 18
Baskı Sayısı : 1. Basım
İlk Baskı Yılı : 2018
Dil : Türkçe
ISBN: 9786059405737

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Her Şeyi Yanlış Anlayan Kedi için yorumda bulun

    Her Şeyi Yanlış Anlayan Kedi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Her Şeyi Yanlış Anlayan Kedi için ilk yorumu yapabilirsin.