İçimdeki Müzik

Kitabı Oyla
Favorilerime Ekle
0 kişinin favorisi
Okuduklarıma Ekle
0 kişi okudu
Okuyacaklarıma Ekle
0 kişi okuyacak

Şimdiye kadar tek kelime konuşmadım. Neredeyse on bir yaşındayım.

İngiltere’nin saygın edebiyat ödüllerinden Coratta Scott King ödüllü yazar Sharon M. Draper’dan hüzün ve umut dolu soluksuz okunacak bir roman. Gerçek bir yaşam öyküsünden ilham alınarak kaleme alınmış. 11 yaşındaki Melody’nin hastalığının adı Spastik ikili kuadripleji yani beyin felci. Yürüyemiyor, konuşamıyor, tekerlekli sandalyeye mahkum. Hiçbir uzvuna komut veremeyen bu küçük kızın beyni ise mükemmel işliyor. Hikâye Melody’nin öğretmenlerine, arkadaşlarına, komşularına kısaca dış dünyaya kendini kanıtlama çabasını anlatıyor. İncelikli, naif, akıcı, komik ve ilham verici bir eser. Sesini asla unutamayacağınız bu cesur kızla tanışmaya hazır mısınız?
(Tanıtım Bülteninden)

Yayınevi: Genç Timaş
Hamur Tipi : 2. Hamur
Baskı Sayısı : 5. Basım
İlk Baskı Yılı : 2016
Sayfa Sayısı : 264
Ebat : 14×21
Medya Cinsi : Ciltsiz
Dil : Türkçe
ISBN: 9786050822038

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. sultan dedi ki:

    Bir umudun hikayesi.
    Beyin felci geçiren Melody 11 yaşındadır. Tekerlekli sandalyeye mahkumdur ve sadece tek bir parmağını oynatabilmektedir. Melody bütün engellerine, toplum tarafından dışlanmasına rağmen çok; ama çok zeki bir çocuktur. Ve öyle büyük engeller aşar ki, ‘Helal olsun sana Melody’ dedim, gurur duydum… 👌👌👌 Ama çoğu yerinde de gözlerimin dolmasına engel olamadım.

    Eğer ufacık bir hastalığınızda bile gemileri yakıp moralinizi bozuyorsanız, ben bir de Melody’nin hikayesini okuyun ve sizin ki dert miymiş bir kere daha düşünün derim…