İki Sıfır Dört Beş – Demir Çark

Birkaç yorumda gördüm yazarın ilk romanı olan seveceksin kitabını okumadan bunu okumayın deniyordu. Ben şahsen ilk romanını okumadım ama arada zaten konu olarak bir benzerlik yok. Neden acaba Hani arada bağlantı mı vardı? ben mi kaçırdım? diye düşünmedim değil doğrusu. Aksiyon dolu bir okuma oldu. Ancak normal aksiyon kitaplarından farklı olarak içerisinde edebi cümleler de yerleştirilmişti. Sanırım yazarın tarzı bu şekilde. İtiraf ediyorum başlarda bir türlü konuya adapte olamadım, bıraktım, tekrar aldım elime filan, sonunda oturdu ve heyecan bitmedi. kitap bilim kurgu ve polisiyenin birleşmiş hali. ters köşeler ve zekice dönüşlerle kendine okuyucuyu bağlıyor. O ilk bölümleri atlattıktan sonra elimden bırakamadığım için bazı yerlere gitmekte geç kaldım. Beni tek rahatsız eden nokta çok uzun cümleler ve gereğinden fazla küfürlü hitaplardı. Bizim polisin içinde olduğu dizilerde de aynen böyle bu durum.
Bu arada karaktrrimiz Cevat hayatı hakkında bilmediği bir çok sırra sahip. Bu sırlar tek tek açığa çıktıkça inanın üzüldüm Cevat için. Cevat ve Ali arasındaki dostluğu çok sevdim.
Bir de Kitapta aralarda koyu renkle yazılmış cümleler tam alıntı yapılacak kısımlardı gerçekten. Yazar biz okurları yormamış teşekkür ediyorum bu yüzden. Ama ne fark ettim: Demir Çark bu değişik anlatım tarzıyla korku yazmalı bir de.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İki Sıfır Dört Beş – Demir Çark için yorumda bulun

    İki Sıfır Dört Beş – Demir Çark için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İki Sıfır Dört Beş – Demir Çark için ilk yorumu yapabilirsin.