Okula Dönüş İndirimi Gibi Görünen Zamlar

Son dönemde artan döviz artışı velileri bir hayli üzecek gibi. 17 Eylül Pazartesi günü ilk ders zilinin çalmasına sayılı günler kala masraflar katlandı. Kağıt fiyatlarına gelen zamlar ile 3 TL’lik defterin fiyatı 4.5 TL oldu.

Zamlar sadece kağıt ile sınırlı değil, defter, kitap, okul formaları, kalem, silgi, çanta, kırtasiye malzemeleri bundan nasibi almış durumda. Döviz kurundaki dalgalanmalardan dolayı ders zili zamlı çalacak. Türkiye’de kırtasiye malzemelerinin yüzde 70’inin yurt dışından ithal ettiğini söyleyen İstanbul Kırtasiyeciler Odası Başkanı Yavuz Tekçe yaptığı açıklamada, “Kırtasiye ürünlerine bu yıl yüzde 50 zam geldi geçen yıl 10 liraya sattığımız bir ürünü bu yıl 15 liraya satıyoruz. Çünkü ithalatta da bir zam oldu. Örneğin oyun hamurunu eskiden 5.50 liraya alırken şimdi 7.50 liraya alıyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Okula Dönüş İndirimi Gibi Görünen Zamlar için yorumda bulun

    Okula Dönüş İndirimi Gibi Görünen Zamlar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Okula Dönüş İndirimi Gibi Görünen Zamlar için ilk yorumu yapabilirsin.