Olağanüstü Bir Gece

Kitabı Oyla
Favorilerime Ekle
0 kişinin favorisi
Okuduklarıma Ekle
0 kişi okudu
Okuyacaklarıma Ekle
0 kişi okuyacak

Olağanüstü Bir Gece, seçkin bir burjuva olarak rahat ve tasasız varoluşunu sürdürürken giderek duyarsızlaşan bir adamın hayatındaki dönüştürücü deneyimin hikâyesidir. Sıradan bir Pazar gününü at yarışlarında geçirirken, belki de ilk kez burjuva ahlakından saparak “suç” işler. Böylece yeniden “hissetmeye” başladığını, kötücül ve ateşli hazları olan gerçek bir insan olduğunu fark eder. İçindeki haz dolu esrime, aynı günün akşamında onu gece âleminin son atıklarının arasına, “hayatın en dibindeki lağımlara” sürükleyecek, varış noktası ise ruhani bir uyanış olacaktır.
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 80
Baskı Yılı: 2016
Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları
İlk Baskı Yılı : 2015
Sayfa Sayısı : 80
Dil : Türkçe
ISBN: 9786053326090

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. sedirlioda dedi ki:

  Bir kez kendini bulmuş olan kişinin bu yeryüzünde yitirecek bir şeyi yoktur artık. Ve bir kez kendi içindeki insanı anlamış olan bütün insanları anlar.

 2. 3kitap1den dedi ki:

  Kendince hayatın her alanında doyuma ulaşmış bir adamın gitgide hissizleşen gidişatına içindeki suçluyu uyandırarak dur deme çabasını, kendini hayatın gerçekleriyle yüzleşmeye zorladıkça keşfettiği yeni hayatların kendine de hayat olduğunu fark etmesini konu alan okunası bir kitap.

 3. biadetkitap dedi ki:

  Stefanın kitaplarına bayılıyorum ama birazda boğmuyor değil çünkü ilk sayfalarında sıkıyor ne anlattığını anlayamıyorsunuz ilerledikçe tabii tam oturuyor konu. Bir gece de olan bir olayı kaleme alıyor başkarakterimiz.
  .
  Zweig kitaplarında sadece bir sıkıntı duyuyorum o da şu; kitaplarında konuları aynı doğruda gidiyor ve tüm eserlerini okumaya çalışınca dediğim şey anlaşılıyor. Fakat kitap kendi halinde bir güzelliği var. (tabii kide tüm kitaplar kendi içerisinde güzel) olağanüstü bir gece de de olduğu gibi kitabı ortaokuldan sonrakiler için itinayla öneriyorum çünkü Zweig kitapları okunması gereken bir modern klasiklerden.