PTT Kargo: İndirimli Kitap Taşıma Kampanyası

PTT tarafından,  kitap okuma alışkanlığının geliştirilmesi ve eğitim ve kültür alanındaki gelişmelere katkı sağlanabilmesi amacıyla maddi çıkar gözetmeksizin kitap taşımacılığında indirim yapılmıştır.

Özellikle son birkaç senedir büyük şehirlerde yaşayan insanlar, maddi sınıf ayrımı olmaksızın bir şekilde elini taşın altına koyarak ihtiyacı olan insanlar için çeşitli yardım kampanyaları düzenliyor.

İnsanların birbiriyle yardımlaşması fi tarihinden itibaren gelse de son yıllarda sosyal medyanın bu kadar hayatımızın içinde olmasıyla kendi hayatlarımız dışındaki hayatlara daha kolay ulaşır ve dokunur olduk. Gerek organize olunması, gerek haberlerin hızlı ve daha geniş kitlelere yayılması açısından hepimizin hayatını kolaylaştıran bir platform haline geldi.

Bu sayede köy okullarına kütüphaneler yaptık. Çocuklara hayal ettikleri dünyaları görebilecekleri, ufuklarını genişletecekleri, geleceklerinin hayallerini kurabilecekleri, tüm bunlara okuyarak adım atabilecekleri kitaplar göndermiş olduk. Asıl söylemek istediğim bu kapmayalar düzenlenirken sadece maddi durumu iyi olan insanlar birleşmedi bir çatı altında. 7 yaşında bir çocuk da “bu kitabı ben okudum, şimdi kardeşim okusun” diye heveslendi. 70 yaşında bir teyze de evde bulduklarını koydu bir kutuya. He kargo paralarını denkleştirebildiler mi orasını bilmiyoruz.

PTT’nin yaptığı kampanya belki çok uçuk bir indirim sağlamıyor, insanlar belki yine kargo parası sorununu çözemeyecek ama en azından böyle konularda iyi kötü bir şeyler yapılması insanı umutlandırmaya yetiyor. Kim bilir belki birkaç sene sonra Türkiye’nin bambaşka bir yerinde bir kitap arkadaşı buluruz üstelik bedava kargoladığımız kitaplarımızla.

Not: 01.03.2012 tarihinde hayata geçirilen bu proje kapsamında 1 kg ağırlıkta, içinde kitap bulunan bireysel aps kurye gönderileri 3 TL ücretle, 1 kg ağırlıktan fazla olan APS kargo gönderileri ise mevcut tarife üzerinden %50 indirimle kabul edilmektedir.

Ezgi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. PTT Kargo: İndirimli Kitap Taşıma Kampanyası için yorumda bulun

    PTT Kargo: İndirimli Kitap Taşıma Kampanyası için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak PTT Kargo: İndirimli Kitap Taşıma Kampanyası için ilk yorumu yapabilirsin.