Uzaktan Kumandalı Kız – James Tiptree Jr

Öyle bir zaman düşünün ki artık televizyonda, radyolarda ve yol kenarında ki panolarda reklam yapmak yasak. Şimdiden sevinç naraları attığınızı duyar gibiyim. Ama boluna sevinmeyin büyük şirketler ürünlerini satmak için reklam yapmak zorundadır ve bunun için de Tanrı kadar güzel bir ürün yaparak insanlara ürününü satmaya başlar. Nasıl mı? Hastalığından ve çirkinliğinden başka hiçbir şeye sahip olmayan P.Burke intihar etmeye kalkar. Bu hayatında yaptığı belki de en güzel hareketti. Tanrı kadar güzel robotu uzaktan kumanda etmek için kabul ederse P.Burke olacaktır. Kaybedeceği hiç bir şey olmayan Burke teklifi kabul ederse Delphi olarak hayatına decam eder. Böylece güzelliği ile dünyayı sarsmaya başlayan Delphi sayesinde Burke de hayatının en güzel günleri yaşar. Taki aşık olana kadar. Yazarın P.Burke ‘ yi çirkinliğinden dolayı yerden yere vurması beni çok üzdü. #bilimkurgu ve #distopya seviyorsanız tavsiye ederim. 📑”İnsanı insan yapan bilinci midir? Ruh mu bedene hapistir yoksa beden mi ruha?

“📑 Bir Tanrıya aşık olup sonunda ağaca veya iç çekişe dönüşen ölümlerin öykülerini anlatan olmadı ona. Tanrıların da bir gün onu sevebileceği milyon yıl geçse aklına gelmez.”

“📑 Merak etme, burada takdir edeceğin bir sürü şey var, üstelik öyle çok uzun bir gelecek de sayılmaz, babacık. Yine de bilimkurgu sohbetini pas geçelim şimdilik…”

“📑 Bunları yapan gerçekten P. Burke ama başka birşey aracılığıyla yapıyor hepsini. Bu şey de görünüş itibariyle naklen canlı bir kız. (Uyarmıştım seni,sonuçta GELECEK’tesin.)”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Uzaktan Kumandalı Kız – James Tiptree Jr için yorumda bulun

    Uzaktan Kumandalı Kız – James Tiptree Jr için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Uzaktan Kumandalı Kız – James Tiptree Jr için ilk yorumu yapabilirsin.